|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 208L |
| Door: | Single Door |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BD/BC-208 |
| Net Capacity | 208L |
| Temperature | ≤ -18ºC freezer |
| Compressor | Exterior rotor structure |
| Refrigerant | R134a |
| Input Voltage | DC 12V/24V ; AC by Adaptor |
| Consumption | 85W |
| Foaming Material | G-pentane, CFC free |
| Temperature controller | Mechanical or Digital for optional |
| Product Size | 906*555*834mm |
| Packing size | 943*577*882 mm |
| N.W./G.W. | 39/42 kg |
| Qty/40HQ | 148 PCS |
| Guarantee time | Quality of machine : 1 year Quality of compressor : 3 years |
| Outside Condenser, with lock & key, inner glass door | |





