|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CE |
| Power Source: | Solar |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BC-50 |
| Net Capacity | 45L |
| Net Capacity (Fridge/Freezer) | 43L+2L |
| Temperature | 1~10ºC for fridge ; ≤ -18ºC for freezer |
| Compressor | Exterior rotor structure |
| Refrigerant | R134a |
| Input Voltage | DC 12V/24V; AC by Adaptor |
| Consumption | 50W |
| Foaming Material | G-pentane, CFC free |
| Temperature controller | Mechanical |
| Product Size | 480*445*500 mm |
| Packing size | 500*465*530 mm |
| N.W./G.W. | 10/12 kg |
| Qty/40HQ | 573 PCS |
| Guarantee time | Quality of machine : 1 year Quality of compressor : 3 years |
| Inner Condenser, with lock & key | |





