|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 295L |
| Door: | Double Doors |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BCD-295 |
| Net Capacity | 295L |
| Net Capacity (Fridge/Freezer) | 165L+130L |
| Temperature | 1~10ºC for fridge ; ≤ -18ºC for freezer |
| Compressor | Exterior rotor structure |
| Refrigerant | R134a |
| Input Voltage | DC 12V/24V; AC by Adaptor |
| Consumption | 90W |
| Foaming Material | G-pentane, CFC free |
| Temperature controller | Mechanical |
| Product Size | 540*585*1720 mm |
| Packing size | 575*640*1745 mm |
| N.W./G.W. | 60/62 kg |
| Qty/40HQ | 98 PCS |
| Guarantee time | Quality of machine : 1 year Quality of compressor : 3 years |
| Outside Condenser, with lock & key | |
