|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 60-200L |
| Door: | Double Doors |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency




| Total Capacity | 198L/7 Cu.ft |
| Capacity of Cooling Cabinet | 118L/4.2 Cu.ft |
| Capacity of Freezer Cabinet | 80L/2.8 Cu.ft |
| Temperature Range Cooling | 0-10ºC; |
| Temperature Range Freezing |
≤-20ºC |
| Input Voltage | 12/24V |
| Refrigerant | R134a |
| Power Consumption | 78 W |
| Defrost | Manual |
| External Dimensions | 520*550*1515mm / 20-1/2 x 21-21/32 x 59-21/32 IN |
| Net Weight | 42kg / 92.6 LB |
| Type of Compressor | DC |
